Fibra Optica Abonat FTTH cu Sufa (1mm) Single Mode 1 Fir Datamaxx G657A2

Cod produs: A_2111
(0)

In stoc magazin

0,46 Lei
(pret cu TVA inclus)
Adauga la wishist-->
Alerta pret

 

Fibră optică FTTH autoportantă DATAMAXX singlemode (1 fibra G657A2, manta LSZH)
 
Este un cablu de fibră optică universal învelit într-o manta LSZH, pentru a putea fi folosit atât în exterior cât şi în interior. Întărit cu fire de otel, cablul poate suporta o sarcină de 800 N la o traversare de 150 m. Datorită acestei caracteristici, cablul este ideal pentru linii suspendate, de exemplu, pentru conectarea camerelor de supraveghere și a punctelor de acces amplasate pe stâlpi. Cablul este compus dintr-o singura fibra single-mode G675A2 (cu un diametru de 250 μm, rază minimă de îndoire de 7.5 mm).
 
Cablul este de asemenea potrivit şi pentru aplicaţii în clădiri. Datorită flexibilităţii suficiente şi diametrului de 3 mm, poate fi instalată cu uşurinţă în birouri, reţele de acasă, FTTH.
 
O lungime sigură de traversare este de 40-50 de metri
 
Fibra singlemode a cablului optic este de tipul ITU-T G657A, cu tampon de 250 um. G657A2 sunt în momentul actual cele mai avansate tehnologic fibre singlemode, reprezentând versiunea îmbunătăţită a standardului ITU-T G652D. Caracteristica definitorie a acestui nou tip de fibră este sensibilitatea mult redusă în situaţiile care implică trasee de cablu cu coturi foarte strânse - raze de îndoire mici. Chiar şi în aceste cazuri, atenuarea este mai mică de 0.35 dB/km la 1310 nm şi 0.20 dB/km pentru 1550 nm.
 
Cablul este în conformitate cu următoarele standarde:
  • EN 50267-2-2
  • EN50268-2
  • ISO 4892/2
 
Specificaţii tehnice:
 
Nume Fibră optică FTTH autoportantă Datamaxx singlemode (1 fibra G657A2 manta LSZH)
Cod A_2111
Caracteristici mecanice Cablu autoportant
Elemente de consolidare Fire din otel
Număr de fibre optice 1
Diametrul cablului 3.0 mm
Greutate  40 kg / km
Tipul de fibră

single-mode,
G657A2 9/125 μm KORNING

Rază minimă de îndoire 7.5 mm

Rezistență la tracțiune

Termen scurt: 150 N / 100 mm

Termen lung: 50 N / 100 mm

Rezistență la tracțiunea perpendiculară 800 N
Manta LSZH
Culoare Negru
Temperatura de operare -30oC...+70oC
Temperatura de instalare -20oC...+60oC

 

Caracteristici


  • CARACTERISTICI GENERALE
  • Aplicare:Interior si Exterior
  • Aplicare:Aeriana
  • Culoare:Neagra

  • SPECIFICATII TEHNICE
  • Rezistenta mecanica:800 Nm
  • Rezistenta la UV:Da
  • Numar de fibre:1
  • Tip fibra:Single mode (SM)
  • Standard Fibra:G657A2

  • DIMENSIUNI
  • Greutate neta:21,3 Kg/Km

  • BRAND
  • Brand:Datamaxx

0 Recenzii
(0)

(0)

(0)

(0)

(0)

Asistență Clienți

Raport Pret Calitate

Calitate

Siguranța ambalajului